1.6.2009 Ralliautoa esittelemässä koululaisille Ralli SM-kauden kevättauon aikana Jari Ketomaa kävi tekemässä arvokasta ja mieluista PR-työtä Olkkolan kyläkoululla, joka sijaitsee Porrassalmentien varrella noin 10 kilometrin päässä Mikkelistä.
- Koululla oli pihapeli-ilta, joka huipentui vanhempien ja lasten väliseen jalkapallo-otteluun. Minä olin tapahtumassa näyttämässä ralliautoa ja kertomassa rallista yleensä. Oppilaita koululla on 50. Paikalla tapahtumassa oli lasten lisäksi paljon lasten vanhempia, isovanhempia sekä sisaruksia, Jari kertoili.
-Vanhemmat olivat tietysti erittäin kiinnostuneita autosta ja esittivät paljon hyviä kysymyksiä. Minut yllätti myös lasten kova kiinnostuneisuus ralliin. On hyvä juttu, jos sieltä tulee uusia rallista kiinnostuneita ihmisia.